Povinné očkování u dětí

Rozbalit všechny příspěvky
Zpracovávám...
Petra Veverková
4. 4. 2014

Ahoj,

tady je má zkušenost na toto téma.....

Je krásný jarní den provoněný sluncem. Vyzvedávám Kryštofa dřív ze školky, protože jedeme k paní doktorce. Kryštof oslavil 5. narozeniny, tak ho čeká preventivní lékařská prohlídka a povinné očkování…..jsem proti oočkování svého dítěte.

Zároveň nejsem vnitřně připravená obhajovat svá přesvědčení a to co vím o nemocech dětí, s naší empatickou paní doktorkou a zahájit tak „boj“ se systémem, který je TEĎ takhle nastavený….. co s tím? V této chvíli se mi vybavil Davídkův úsměv a jeho veselý příběh o očkování a hledání včeličky, která k jeho tělíčku v ordinaci má přiletět (děkuji Maruško :) )

Přijala jsem vnitřně, bez pochyb a strachů z možných následků či následných reakcí, očkování mého dítěte jako součást našeho momentálního života. Teď to takhle je. Naladila jsem sebe i Kryštůfka na program přijetí a pohody…..vzala jsem si ho stranou a vysvětlila jsem mu, co se po prohlídce bude u paní doktorky dít, proč a co mu budou dávat injekcí do tělíčka. Vidím, že to také přijal.

Kryštof v ordinaci spolupracuje, na paní doktorku se sestřičkou se usmívá i když bere do rukou injekci a míří k jeho rameni. Sedí poklidně, není potřeba ho násilně držet, až to na chvíli rozhodí obě dotyčné a po aplikování slyším: „Tohle tu nemíváme často.“

Vím, že vše je jak má být. Večer oddělávám náplast a ani nerozeznávám místo vpichu. Reakce v podobě možné horečky či otoku nedorazila ani další dny.... :)

jana novotná
4. 4. 2014

Ahoj Péťo,

děkuji Ti za tuto Tvoji zkušenost, která třeba pomůže jiným maminkám, které také nemají odvahu nebo chuť zahájit "boj" se systémem. Já toto téma cítím jinak, svoji druhou dcerku jsem nenechala doposud očkovat ničím(je jí rok a půl) a pravděpodobně ani nenechám.., ale když se mě včera ptala kamarádka a popisovala svoji situaci, jak se hrozně bojí.., psala jsem jí, že váhat a rozhodovat se může předem, ale že nejdůležitější není rozhodnutí samo, ale právě to být s ním v souladu, nepochybovat o jeho správnosti..Tobě se to podařilo, jsi úžasná:-) Také si tímto uvědomuji, jak moc nám dávají, Maruško, ty Tvoje nejrůznější životní příběhy, které se třeba v danou chvíli zdají být odbočením, ale není tomu tak. Všechno co slyšíme na semináři slyšet prostě máme a teprve časem si to uvědomíme..
Děkuji Péťo a Tvému Kryštůfkovi přeju, aby byl i nadále v pohodě, veselý zdravý chlapeček:-)
Mějte se spolu hezky:-)

Jana

Petra Veverková
4. 4. 2014

Ahoj Jani,

moc ráda Tě tu vidím :) a děkuji za tvá slova. Těším se, že se zase brzy setkáme :)
Petra

Gabriela Pruzincova
3. 9. 2014

Dobry den Petra,

prosim Vas hovori Vam nieco adresa Voriskova 13, Brno? Pripadne jahodovo - jablkova farma blizko Colchester v UK? Ak ano, potom sme sa tam stretli a stravili jedno celkom prijemne leto...Ak nie, prepacte, nieco sa mi len zazdalo. Pekne dni. Gabika

Petra Veverková
5. 9. 2014

Ahoj Gabrielo,

nehovorí, ale zní to moc dobře :) A třeba se opravdu známe :)

Petra

Gabriela Pruzincova
6. 9. 2014

Na farme v uk som bola v lete 1993, a vtedy Petra pracovala v radiu Krokodyl. Ale asi je to Len zhoda mien. Pekne dni Vam Petra. Gabriela

Petra Veverková
24. 9. 2014

Tak to byla opravdu jiná Petra. Třeba se někdy potkáme :)
Krásne dny, Pet

Nabídka