prosba o radu pro moji maminku

Rozbalit všechny příspěvky
Zpracovávám...
Zdeňka Smékalová
8. 1. 2014

Ahoj Maruško a milé přítelkyně, jmenuji se Zdeňka Smékalová a byla jsem na společném sezení 6.1.2014, které mě opět posunulo.
Mezi Vánocemi mi zemřel tatínek, o kterého jsme společně s maminkou 2 roky pečovaly. Zdálo se mi, že maminka odchod tatínka zvládla dobře, ale jelikož byla psychicky i fyzicky zapojena 24 hodin denně, nějak se to na ni sesypalo. Do pondělí byla naprosto samostatná a s přehledem se o sebe dokázala postarat. Včera už tomu bylo jinak, stěžuje si na velikou bolest v pravé noze a těžko se pohybuje. Dnešní diagnoza lékaře na základě rentgenu je " špatné ploténky ".
Byla na tatínka během jeho života hodně fixovaná a jaksi jsem to i tušila, že to může způsobit nějaký následek. Několikrát jsme si o tomto riziku povídaly, ale je to pro dotyčného člověka velice těžké pochopit.
Lékař jí předepsal další silné tablety proti bolesti, po kterých je samozřejmě malátná. Mimo ně bere ještě další léky na cholesterol, tlak, angínu pectoris.
Vzala jsem si ji k sobě domů ( vzdálenost 3 km od jejího domova), kde musí opravdu odpočívat, což se bude musit teprve učit.
Pokud budete mít někdo pro mě radu, budu Vám nesmírně vděčná.
S láskou Zdeňka

Marie Heralecká
9. 1. 2014

Milá Zdeničko,
Tvůj tatínek uvízl v zemské úrovni stejně, jako mnoho lidí, kteří umírají a nejsou na smrt připraveni - to znamená, že je jim třeba líto, že opouští milovaného člověka nebo na něco myslí, co pro ně v životě není dokončeno, důvodů je mnoho, proč se to může stát. Tyto duše pak hledají cestu do světla a jednou z forem tohoto procesu hledání je i stádium, ve kterém se přivtělují ke svým blízkým, kteří na ně myslí a nedokáží se citově odpoutat od zemřelého člověka. Ubližují si - aniž o tom vědí - oboustranně. Tatínek trpí velmi tím, že nemůže odejít a pokračovat ve vývoji v dimenzi bezpodmínečné lásky, která je nazývána "RÁJ" a maminka trpí různými zdravotními problémy, z nichž nejčastěji to začínáme cítit právě v místech na těle, která náleží chybnému směrování myšlenek a pocitů - což je krční páteř a další části páteře a zad. Fyzicky je to diagnostikováno jako různé poruchy, ale ve skutečnosti není potřeba nic jiného, než odvést přivtělenou bytost ze zemské úrovně a vše se tím napraví i zdravotní stav maminky. Ta by ale měla vědět, že mu přeje, aby mu "tam" bylo dobře, že ho propouští , i když na něj bude stále myslet a vzpomínat.
Tatínek právě nyní opustil zemskou úroveň, vše je díky tobě Zdeničko vyčištěné(ještě před jeho smrtí), jen to nezdravé lpění maminky je destruktivní potenciál, který se dá odstranit jen maminkou samotnou - pomož jí to přání ODPOUTAT SE OD NĚJ A PROPUSTIT HO - zformulovat. Třeba to říkej s ní a na závěr dejte ubezpečení, že VÍTE (nikoli doufáte nebo si myslíte a věříte), že je šťasten, a že přijal osvobození ode všech zátěží a nepochopení skrze Vaši lásku. Připojuji se k této přímluvě a společně s Vámi děkuji zdroji nejvyššího dobra za zprostředkování milosti (energetické pomoci) pro maminku. Věřím, že mamince bude ve snu či skrze její možnosti načítání pocitů umožněno vnímat klid a spokojenost tatínka a to ji posílí.
Ozvi se, jak se Vám daří.
Marie

Zdeňka Smékalová
15. 1. 2014

Milá Maruško, moc děkuji za odpověď. Na základě Tvého psaní jsem sestavila afirmaci , kterou si s maminkou a sestrou opakujeme. Já ve zlepšení věřím, ale maminka stále bohužel více věří doktorům. O víkendu jsem jí volala záchranku, jelikož kolabovala z léků. Momentálně čeká na kapačky, které jí nechtějí dát ambulantně, ale na druhou stranu ji prý na hospitalizaci nemá kdo poslat. Je to úsměvný začarovaný kruh. Včera jsem ale zjistila, že jí ta noha už tolik nebolí, ale nějak ji neposlouchá a během chůze padá. Mám z této změny radost, cítím, že se něco děje, jen to chce čas a pevnou víru. Přestěhovali jsme maminku k sobě domů, takže jsem v jednom kole. Nemám nejmenší problém jí pomoci, ale necítím zpětnou vazbu, jakoukoliv radost ze změny a už vůbec ne vděčnost. Spíše mám pocit, že stále je ta všechna pomoc málo. Jsem z toho koloběhu už docela unavená. Občas i přitvrdím, protože v ní vidím to malé dítě, které si vyžaduje maximální pozornost, a tady je potřeba už chránit sama sebe.
Díky Maruško za vše a pokud budeš mít pro mě jakoukoliv pozitivní odpověď, budu Ti vděčná.
Zdeňka

Marie Heralecká
20. 1. 2014

Ahoj Zdeňko,
přetestovávám to co píšeš, a dostávám odpověď že největší příčina maminčiných zdravotních problémů v současné chvíli je právě "setrvat" u postoje prožívání nemoci a bolesti, aby tímto získávala pozornost. Někteří staří lidé tomu propadnou a je to jejich jediná náplň života. V těchto případech radím zvolit stejnou metodu, jako na malé dítě. Nechci se tímto Tvé maminky dotknout, neboť určitě to nedělá celé vědomě, ale ze zoufalství, které sama neumí uvidět a vystoupit z něj. Tato metoda je, že když si stěžuje na bolest, se odvracej s tím, že až ji bude lépe a uklidní se, že za ní přijdeš, budeš si s ní povídat, taky když si stěžuje, tak to zamluvit a věnovat pozornost třeba tomu, co bylo hezké dněšní den v práci nebo v seriálu v televizi. A prostě dávat tu pozornost hlavně tehdy, když je veselá. Občas mezi tím ale řekni, třeba"teď sis zvolila myslet na bolest a nemohoucnost", tak já jdu ... nebo teď chceš být zase smutná, tak to já si volím radši radost, a veselou náladu, protože ta je základem zdraví a já jsem zdravá a chci zůstat zdravá, kdo je smutný, je i nemocný, tak až budeš veselá, budu s Tebou...,něco v tom smyslu. Držím ti palce, věřím, že se to povede, u maminky nevidím žádné zásadní zdravotní problémy na fyzickém těle.
Ahoj, Marie

Nabídka