Seminář

Rozbalit všechny příspěvky
Zpracovávám...
Iveta Šmídová
17. 1. 2014

Ahoj všem,
jsem moc ráda, že jsem se semináře zúčastnila. Dal mi víc, než jsem si v daný moment uvědomila. Nejen báječnou partu lidí v příjemném prostředí se skvělou náladou, ale především „cestu k pochopení“. A také dvě první (pro mě zásadní) lekce.
1. Pochopit, přijmout, odpustit – kolikrát jsme to už slyšeli ? To vše se mi ve vztahu k druhým lidem více méně dařilo, ale ne u všech a všechno, především ne u sebe (hlavně odpustit sama sobě). Přitom je to tak „jednoduché a přirozené“, jen vědět jak. Marjánko, móóóc děkuji.
2. Pomoc – druhým, od druhých, sám sobě ? Druhým, když to jen trošku jde, ráda pomůžu. Přijmout od druhých ? Nebudu „obtěžovat,využívat…“. Někdy nám jejich nebo i jim naše „pomoc“ jako pomoc nepřipadá, ba naopak. Pomoci sám sobě ? Jak ? A jsme zpět u pochopení. Není vše takové, jak se nám může na první pohled zdát a že to někdy pořádně bolí. Oběma Maruškám za jejich pomoc patří moje „vděčné děkuji“, sama bych to nezvládla.
Po semináři došlo ke změně - klid, pohoda, smích. I když máme se synem v něčem ještě zmatek, tak první krůček jsme udělali. A půjdeme dál, takže na dalším semináři AHOJ. Moc se na vás těšíme.
Iveta a Tomík

PS: Cestou domů mě zaujal nápis: „Chceš-li všechno stihnout, zpomal“.

Nabídka